


Információk, érdekességek
Humorral a dohányzás ellen!
2006. szeptember 04.
Köztudott, hogy még egyetlen dohányost sem késztettek leszokásra a nikotin káros hatásainak felsorolásával! Hiába van nagybetûkkel ráírva a cigarettás dobozokra, hogy „A dohányzás halált okoz”, emiatt mégsem szívják kevesebben. Nem elrettentõ már a fekete tüdõ és a terhesen dohányzó kismama képe sem.
A britek hamar rájöttek, hogy a legtöbb fiatal nem az egészsége miatt aggódik, hanem attól fél, a cigaretta miatt kevésbé találják vonzónak. Hogy ne legyen trendi füstölni, azzal már itthon is próbálkoztak. A napokban pedig olyat is lehetett olvasni, hogy cenzúrázzák a rajzfilmsorozatokat is! Tehát sokan, sokféle kampányt folytattak már, de csak egyetlen fegyverünk maradt, amire még maguk a dohányosak is vevõk: a humor!
Inni pedig muszáj...
2006. szeptember 03.
Az idei nyár sem telhet el anélkül, hogy ne foglakozzunk hangsúlyosabban a napi folyadékfogyasztás szükségességével. A témával kapcsolatban megkerestük dr. Hermányi Istvánt, az orvostudományok kandidátusát, a Péterffy Sándor Kórház B. belosztályának fõorvosát.
Foglaljuk össze, miért fontos a megfelelõ mennyiségû folyadékfogyasztás. Ismert tény, hogy az emberi test több mint kétharmadát folyadék alkotja. A normál életmûködés nem pusztán a megfelelõ tápanyagok, vitaminok, ásványi anyagok bevitelétõl, hanem a folyadékbeviteltõl is nagymértékben függ. A salakanyagok kimosódásához, a vese megfelelõ mûködéséhez, valamint a szervezet hõszabályozó tevékenysége során elpárolgó nedvek pótlásához egy egészséges embernek napi, minimum két liter folyadékot kell innia.
Helyreállítható a memória az Alzheimer-kórban?
2006. augusztus 28.
Érdekes megfigyelést közöltek nemrégiben az amerikai Columbia Egyetem Orvosi Centrumának kutatói. A szakembereknek egy enzim serkentésével sikerült elérni Alzheimer - kóros egerekben, hogy új emlékeket rögzítsenek.
Az időskori elbutulás egyik leggyakoribb oka, az Alzheimer - kór tünetei közül az elsők között szerepelnek a memóriazavarok, amelyek a betegség előre haladtával súlyosbodhatnak. A memóriazavarok hátterében a szakemberek szerint az állhat, hogy a betegség során az agyban felszaporodik az ún. amyloid fehérje, ami gátolja a memóriasejtekben található, működésükhöz nagyon fontos ún. CREB fehérjét.
Áldás vagy átok?
2006. augusztus 27.
A legerősebb gyulladáscsökkentő hatású szereknek a szteroidokat tartjuk. Gyakorlatilag az allergiás reakció valamennyi lépését hatékonyan tudják megakadályozni, ezért a szénanátha valamennyi tünetét képesek megelőzni, csökkenteni vagy éppen megszüntetni.
A baj a szteroidokkal mindössze annyi, hogy számos és súlyos mellékhatásuk lehet, amennyiben nem a megfelelő hatóanyagot és nem a megfelelő módon alkalmazzuk. Általánosan elfogadott, hogy a gyárilag előállított, és a gyógyszerügyi hatóságok által engedélyezett szteroid aeroszolok (orrspray, inhalációs aeroszolok) rendkívül hatékonyak, és megfelelő dózisban alkalmazva csak minimális kockázatot jelentenek.
Rostokkal az egészségért
2006. augusztus 21.
A Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének legutóbbi előadásán elhangzott, a civilizációs betegségek kialakulásában szerepet játszik a táplálkozási hibák sora.
A civilizációs betegségek kialakulásában nagy szerepet játszik a helytelen életmód, a mozgás hiánya, de felelős lehet a táplálkozási hibák sora, a magas energia-, zsír-, sóbevitel, mely utóbbi emésztési panaszokat idézhet elő, de összefüggésben állhat a koszorúér-elváltozások és a diabétesz kialakulásával is - hangzott el a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének legutóbbi előadásán.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...155156157...163