


Információk, érdekességek
A Hepatitis B okozta májgyulladás
2007. október 03.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) az egyik legkomolyabb, az egész világot érintõ betegségnek tartja a hepatitis B fertõzést. A WHO becslései szerint mintegy kétmilliárd embert fertõzött meg a hepatitis B vírus.
Ez a szám pedig óriási, fõképpen, ha tekintetbe vesszük, hogy a rettegett HIV/AIDS fertõzés 40 millió embert érint.
Több mint 300 millió betegnél már krónikussá vált a hepatitis B fertõzés, s náluk sokkal nagyobb az esélye a májrák és a májzsugor kialakulásának.
Nõk a dohányfüstmentes életért
2007. szeptember 14.
Hazánkban a dohányzás az egyik legsúlyosabb egészségkárosító tényezõ. Míg 1995-ben a 18-24 éves fiatal nõk egynegyede (24%) dohányzott, addig mára, ebben a korosztályban a dohányosok száma 42%-ra emelkedett. Ez azért is ijesztõ adat, mivel ez a fiatal generáció egyben a gyermekvállaló korosztály is. Köztudott tény, hogy a gyermekekre hatással vannak a szülõk viselkedési mintái. Különösen ebbõl a szempontból fontos, hogy milyen magatartási modellt közvetítünk gyermekeink felé, illetve hogy követésre méltó példát mutassunk nekik.
Éppen ezért az Országos Tisztifõorvosi Hivatal Népegészségügyi Fõosztálya és a Lilly Hungária Kft. útjára indított egy, a dohányfüstmentes környezet megteremtését célzó programot. A kezdeményezés ezúttal is az egészségügyi döntéshozók és a civil szféra együttmûködésével jött létre.
Orvosok a civilek élõláncában
2007. szeptember 09.
Az orvosok szakmai kamarája is részt vesz a civilek szombati tüntetésének szervezésében.
A Magyar Orvosi Kamara (MOK) által évek óta vizionált válsághelyzet most már nem közeledik, hanem megérkezett. Tehát itt az idõ, hogy az orvosok azokkal fogjanak össze, akikért dolgoznak: a civil társadalommal. Ezért a kamara szervezõként is támogatja a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) szeptember 8-i, szombati budapesti megmozdulását – jelentette be Éger István mai sajtótájékoztatóján.
A gyógyszer ára csökken, csak épp többet fizetünk érte
2007. szeptember 09.
A minisztérium szerint a gyógyszerpiac a reform sikertörténete. Ám az államkassza, vagy a beteg számára?
Újabb közleményt juttatott el szerkesztõségünkhöz az Egészségügyi Minisztérium., amelyben a gyógyszerárak ismételt csökkenésérõl számolt be. A Weborvosnak nyilatkozó szakértõk azonban hamisnak tartják a tárca retorikáját.
De elõbb következzék - szó szerint - a minisztériumi közlemény.
„Az egészségügyi reform részeként elfogadott Gyógyszer-gazdaságossági törvény erõs árversenyre kényszeríti a gyógyszergyártó cégeket. Amit ígértünk, teljesült: az árverseny következménye a folyamatos árcsökkenés lett. Immár egy fél éve, minden hónapban csökkennek a gyógyszerárak: a rendszerváltás óta még csak hasonló mértékû csökkenésre, vagy hasonló tendenciára sem volt példa.
Amíg a mentõ megérkezik...
2007. augusztus 26.
Az elsõsegélynyújtás és annak igénye szinte az emberrel egyidõs. Alapja kettõs, a velünk született segíteni akarat és az ehhez kapcsolódó szakmai tartalom. A segítõkészség mindnyájunkban megvan, igaz, különbözõ mértékben. Ennek tökéletesre fejlesztése a család egyik fontos feladata. Természetesen az elsõsegélynyújtás terén ez nem csupán erkölcsi cselekedet kérdése. Az elsõsegélynyújtásra felkészülve meg kell tanulni annak ismeretanyagát.
Kinek kell ezt végezni? Értelemszeruen annak, aki a rászorulóhoz a legközelebb van. Tehát az elsõsegélynyújtás olyan alkalomszeruen végzett tevékenység, amely a világ legszervezettebb mentõszolgálatával sem tudná felvenni a versenyt.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...135136137...169